Theatersunion
ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ, Հայաստանի թատերական գործիչների միության նախաձեռնությամբ` ս. թ. մարտի 27-ին Գ. Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնում կայացավ «Արտավազդ» ամենամյա մրցանակաբաշխությունը` նվիրված ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ալեքսանդր Գրիգորյանի հիշատակին:
«Արտավազդ-2018» մրցանակաբաշխության հաղթողները
Անվանակարգ |
Թատրոն |
Ազգանուն, ներկայացում |
Ալեքսանդր Գրիգորյանի անվան հատուկ «Արտավազդ» մրցանակ |
«Արմմոնո» փառատոն |
Նարինե Գրիգորյան «Իմ ընտանիքն իմ ճամպրուկում է» |
Լավագույն մանկական ներկայացում |
Պատանի հանդիսատեսի թատրոն |
«Փոքրիկ ուրվականը» Բեմ.Արման Միրիջանյան |
Լավագույն երիտասարդ դերասանուհի |
Գյումրու Վ. Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոն |
Ջեմմա Աղամյան «Երկնագույն շան աչքերը» |
Լավագույն երիտասարդ դերասան |
«Արմմոնո» փառատոն |
Նարեկ Բաղդասարյան «Համլետ Machine» |
Լավագույն երիտասարդ բեմադրիչ |
Կ. Ստանիսլավսկու անվան պետական ռուսական դրամատիկական թատրոն |
Նորա Գրիգորյան «9 ամիս» |
Ա. Մազմանյանի անվան բեմարվեստի ազգային փորձարարական «Գոյ» |
Սարգիս Արզումանյան «Անասնաֆերմա» |
|
Լավագույն պիես |
|
Կարինե Խոդիկյան «Երկու օր դրախտում» |
Լավագույն սցենոգրաֆիա |
Հ. Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոն |
Մարիամ Մուրադյան, Տաթև Հովհաննիսյան «Չափն ըննդդեմ չափի» |
Լավագույն երկրորդ պլանի դերասանուհի |
Մհեր Մկրտչյանի անվան արտիստական թատրոն |
Քնարիկ Զաքարյան «Վատ տղաներ» |
Լավագույն երկրորդ պլանի դերասան |
Հ. Մալյանի անվան կինոդեարասանի թատրոն |
Վահագն Գասպարյան «Ատամնաբույժն… նորե՞ն» |
Լավագույն դերասանուհի |
Ս. Սարգսյանի անվան համազգային թատրոն |
Տաթև Ղազարյան «Սովորական օր» |
Լավագույն դերասան |
Հ. Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոն |
Ավո Խալաթյան «Ռևիզոր» |
Երևանի Հ. Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոն |
Միքայել Վաթինյան «Ո՞վ է վախենում Վիրջինիա Վուլֆից» |
|
Լավագույն երիտասարդական ներկայացում |
Երևանի կամերային պետական թատրոն |
«Ռոմեո և Ջուլիետ» Բեմ.Լուսինե Երնջակյան |
Թատերարվեստին արժանապատիվ ծառայության համար
Երվանդ Ղազանչյան
Ռաֆայել Քոթանջյան
Արթուր Ութմազյան
Արմեն Սանթրոսյան
ՀԹԳՄ ոսկե մեդալ
Վարուժան Խաչատրյան – ՊՀԹ թ-ն
Գագիկ Թովմասյան - Արտաշատի Ամո Խարազյանի անվան պետական թ-ն
ՀԹԳՄ Արտավազդ-Դեբյուտ (դիպլոմ) և Խրախուսական մրցանակ
Հռիփսիմե Նահապետյան «Լիներ կամքի ուժ. Ամպրորպ»
Կ. Ստանիսլավսկու անվան պետական ռուսական դրամատիկական թատրոն
Լաուրա Ստեփանյան «Սալոմե»
Լ. Քալանթարի անվան պետական դրամատիկական թատրոն
Հարություն Մելիք-Բեկյան «Ռևիզոր»
Հ. Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոն
Պապ Իսպիրյան «Շեքսպիրյան կրքեր»
ԵԹԿՊԻ Ուսումնական թատրոն
Արտավազդ – Խրախուսական մրցանակ
Արմեն Սաֆարյան «Սալոմե»
Լ. Քալանթարի անվան պետական դրամատիկական թատրոն