Հայտնի են «Արտավազդ-2018» մրցանակաբաշխության հաղթողները

 

Հայտնի են «Արտավազդ-2018» մրցանակաբաշխության հաղթողները

 

 

ՀՀ մշակույթի նախարարության աջակցությամբ, Հայաստանի թատերական գործիչների միության նախաձեռնությամբ` ս. թ. մարտի 27-ին Գ. Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնում կայացավ «Արտավազդ» ամենամյա մրցանակաբաշխությունը` նվիրված ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ալեքսանդր Գրիգորյանի հիշատակին:

 


«Արտավազդ-2018» մրցանակաբաշխության հաղթողները  

 

Անվանակարգ

Թատրոն

Ազգանուն, ներկայացում

Ալեքսանդր Գրիգորյանի անվան հատուկ «Արտավազդ» մրցանակ

«Արմմոնո» փառատոն

Նարինե Գրիգորյան

«Իմ ընտանիքն իմ ճամպրուկում է»

Լավագույն մանկական ներկայացում

Պատանի հանդիսատեսի թատրոն

«Փոքրիկ ուրվականը»

Բեմ.Արման Միրիջանյան

Լավագույն երիտասարդ դերասանուհի

Գյումրու Վ. Աճեմյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոն

Ջեմմա Աղամյան

«Երկնագույն շան աչքերը»

Լավագույն երիտասարդ դերասան

«Արմմոնո» փառատոն

Նարեկ Բաղդասարյան

«Համլետ Machine»

Լավագույն երիտասարդ բեմադրիչ

Կ. Ստանիսլավսկու անվան պետական ռուսական դրամատիկական թատրոն

Նորա Գրիգորյան

«9 ամիս»

Ա. Մազմանյանի անվան բեմարվեստի ազգային փորձարարական «Գոյ»

Սարգիս Արզումանյան

«Անասնաֆերմա»

Լավագույն պիես

 

Կարինե Խոդիկյան

«Երկու օր դրախտում»

Լավագույն սցենոգրաֆիա

Հ. Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոն

Մարիամ Մուրադյան,

Տաթև Հովհաննիսյան

«Չափն ըննդդեմ չափի»

Լավագույն երկրորդ պլանի դերասանուհի

Մհեր Մկրտչյանի անվան արտիստական թատրոն

Քնարիկ Զաքարյան

«Վատ տղաներ»

Լավագույն երկրորդ պլանի դերասան

Հ. Մալյանի անվան կինոդեարասանի թատրոն

Վահագն Գասպարյան

«Ատամնաբույժն… նորե՞ն»

Լավագույն դերասանուհի

Ս. Սարգսյանի անվան համազգային թատրոն

Տաթև Ղազարյան

«Սովորական օր»

Լավագույն դերասան

Հ. Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոն

Ավո Խալաթյան

«Ռևիզոր»

Երևանի Հ. Թումանյանի անվան պետական տիկնիկային թատրոն

Միքայել Վաթինյան

«Ո՞վ է վախենում Վիրջինիա Վուլֆից»

Լավագույն երիտասարդական ներկայացում

Երևանի կամերային պետական թատրոն

«Ռոմեո և Ջուլիետ»

Բեմ.Լուսինե Երնջակյան

 

 

 Թատերարվեստին արժանապատիվ ծառայության համար 

Երվանդ Ղազանչյան

Ռաֆայել Քոթանջյան

Արթուր Ութմազյան

Արմեն Սանթրոսյան

ՀԹԳՄ ոսկե մեդալ

  

Վարուժան Խաչատրյան – ՊՀԹ թ-ն

Գագիկ Թովմասյան - Արտաշատի Ամո Խարազյանի անվան պետական թ-ն


 

ՀԹԳՄ Արտավազդ-Դեբյուտ (դիպլոմ) և Խրախուսական մրցանակ 

 

Հռիփսիմե Նահապետյան «Լիներ կամքի ուժ. Ամպրորպ»

Կ. Ստանիսլավսկու անվան պետական ռուսական դրամատիկական թատրոն

Լաուրա Ստեփանյան «Սալոմե»

Լ. Քալանթարի անվան պետական դրամատիկական թատրոն

Հարություն Մելիք-Բեկյան «Ռևիզոր»

Հ. Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոն

Պապ Իսպիրյան «Շեքսպիրյան կրքեր»

ԵԹԿՊԻ Ուսումնական թատրոն

 

Արտավազդ – Խրախուսական մրցանակ

Արմեն Սաֆարյան «Սալոմե»

Լ. Քալանթարի անվան պետական դրամատիկական թատրոն

 

«Արտավազդ» թատերական մրցանակաբաշխություն-փառատոնն այս տարի կանցկացվի նաև Գորիսում`սթմարտի 29-ինժամը 18:00-ին:
 
________________
Մամուլի ծառայություն